Z życia mamy

Usypianie dzieci-metody.

Na swojej drodze macierzyństwa spotkałam wiele metod związanych z usypianiem dzieci. Niektóre z nich są dosyć abstrakcyjne i bulwersujące. Sama nie brałam przykładu z drastycznych metod wychowawczych ale wiem ze są ludzie którzy stosują takie metody.

Metody

Na suszarkę

Teraz są nowe możliwości wystarczy włączyć telefon wpisać na YouTube (dźwięk suszarki) Link i nacisnąć Play. Powiem szczerze z własnej autopsji to działa.

Muzyka relaksacyjna/klasyczna

Tutaj również przychodzi z pomocą YouTube. Trzeba poszukać utworów Chopin, Mozart lub śpiew ptaków, szum drzew bądź odgłosy deszczu. Również działa, młodsza córka uwielbiała zasypiać przy Chopin-Spring Waltz.

Na sportowca

Do tej metody będzie nam potrzebny fotelik samochodowy i oczywiście my. Zapinamy maluszka i bujamy tak długo i tak rytmicznie jak tylko możemy.

5-10-15

Dziecko kładziemy do łóżeczka i wychodzimy z pokoju. Jeśli płacze wchodzimy później wychodzimy czekamy 5 minut gdy dziecko nadal płacze wchodzimy i wychodzimy. Po kolejnych minutach znowu wchodzimy. I tak do skutku. Nawet jak dziecko płacze nie reagujemy. Tej metody nie stosowałam i stosować nie będę.

Kołysanie

Czyli bierzemy dziecko na ręce i kołyszemy. Tak długo jak maluch nie zaśnie. U nas się sprawdzało.

Jest wiele innych metod, może i wy macie swoja ulubioną? U nas sprawdziła się metoda Kołysanie co prawda przy pierwszej córce bardzo długo bo prawie 1,5 roku. Zaś przy drugiej córce działała Suszarka, Muzyka relaksacyjna i Na sportowca. Oczywiscie nie obeszło się chwilami bez Kołysania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *