Z życia mamy

Pasterz serca dziecka

Jakiś czas temu przed moimi oczami ukazał się fragment książki „Pasterz serca dziecka” Tedd Tripp. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać żeby opublikować to tutaj i napisać kilka słów.

Jak kara fizyczna ma być związana z konkretnym problemem ? O od kiedy kary fizyczne są dla dzieci? Jakim prawem wytwórnia pozwoliła na wydanie takiej książki? W miarę rozwoju czyli dziecko można karać w każdym wieku tylko określić dlaczego dostało klapsa. Niewłaściwa postawa… Niby nie wolno robić tego z dziećmi w wieku przedszkolnym ale przecież poradnik jest dla rodziców niemowląt. Nigdy nie karaj dziecka za całokształt. Boże stek bzdur i nakłanianie rodziców do kar fizycznych(cielesnych).

Upewnij się że dziecko rozumie. Owszem może dopuścić się do kłamstwa ale ono to robi tylko dlatego że się boi. Niby klapsa ale w dalszej treści jest napisane lanie. Jedno drugiemu przeczy.

Jak można w takich okolicznościach powołać się na Boga ? Przez bicie uczysz dziecko agresji. To nie jest nauka to później przechodzi z pokolenia na pokolenie bo przecież skoro matka czy ojciec mnie bili i wyrosłem na ludzi to dlaczego ja mam robić inaczej ? Biblijne usankcjonowanie kary…? Osoba pisząca to musiała być raczej niepoczytalna.

Skoro kontrolujesz to co robisz. Czyli również swoje zachowanie to dlaczego nie będzie to dla Ciebie sygnał. Kurcze co ja robię i co ja zamierzam zrobić?

Kurcze jak to czytam po raz kolejny rośnie we mnie ogromna złość i aż brak słów. Jak ktoś mógł wpaść na taki pomysł. Opisania kropka po kropce co i jak.

Super perspektywa dziecko dosłało wpie**** a Ty jeszcze mu mówisz jak go bardzo kochasz. Kochasz nie bij!

Uff jestem już na końcu i bardzo się ciesze z tego faktu bo jeszcze kilka akapitów i komputer byłby za oknem. Jestem bardzo zbulwersowana książką. Mam do Was ogromna prośbę udostępniajcie gdzie się da aby wycofali książkę z obiegu. Na tą chwile wydawnictwo zaprzestało sprzedaży ale decyzja ostateczna ma być podjęta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *