Z życia mamy

Mama I Tata Cały Świat Dzieci

Mama I Tata Cały Świat Dzieci

Mama-najpiękniejsze słowo świata, ale bądźmy obiektywni i nie zapominajmy też o słowie Tata. Te dwa słowa na każdym zakątku świata są wyjątkowe. Ba! Śmiem twierdzić, gdzie byście nie byli każdy by was zrozumiał. Owszem w niektórych krajach się różnią od siebie, ale nie jest to kolosalna różnica.

Tata:

Mama i tata cały świat dzieci

Po pierwsze większość dzieci jest wzrokowcami, patrzą na zachowania rodziców. Wiedzą dokładnie ze tato to ten od zadań specjalnych. Z cała pewnością potrafią się zorientować że tato to ten techniczny. Potrafi naprawić zapchany zlew, zepsute zabawki, zbudować domek na drzewie. Oczywiście świetnie sobie poradzi również z opieką nad dziećmi. Tatusiowie mają inne podejście do dzieci. Jak jest sam z dzieckiem w domu to niczym super bohater. Ogarnie dzieci, posprząta, obiad ugotuje. Nie podda się, gdy trzeba dziecku związać włosy albo ewentualnie przebrać pampersa z niespodzianką. Poradzi sobie on już ma na to sposoby.

I to nie jest tak gdy on od Poniedziałku do Niedzieli przypuśćmy Tobie Droga Mamo nie pomaga we wszystkim, bo on nie umie. On umie i to wiele więcej niż Ci się wydaje. Daj mu się wykazać, nie rób wszystkiego za niego, nie pouczaj go. Mamy mają intuicje, ale Tatusiowie tak samo.

„Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził…”. (Talmud)

Mama:

Mama i tata cały świat dzieci czy to dużych dzieci czy małych.
Mama i tata cały świat dla dzieci

Jak wynika z definicji to kobieta, która urodziła dziecko. Tak! Dużo w tym prawdy. Ale to coś więcej niż kobieta. Potrafi zdziałać cuda. Z niczego zrobi coś. Przynosi ulgę w cierpieniu dzieci. Wie dokładnie, gdy coś się dzieje. Wyczuwa wszystko-zarówno złe jak i dobre emocje. Dzieci potrzebują matki, ale to nie jest powiedziane że tylko matki. Obojga oddanych rodziców opieki, bliskości na co dzień nie od święta. Tak samo jak tata świetnie sobie radzi w chwilach ekstremalnych chociaż wiadomo nikt tak nie zbuduje domku na drzewie jak tata. Obiad, sprzątnie, czy opieka nad dziećmi to dla niej Pikuś a zarazem przyjemność. Chociaż czasami mamy maja wszystkiego po kokardy to i tak kochają dzieci ponad życie.

Ty Droga mamo nie zniosłabyś stojącego męża nad głową i mówiącego tego jej nie ubieraj, tego mu nie dawaj…

Dajmy sobie na wstrzymanie, spuśćmy troszkę z tonu. Mamy XXI wiek – równouprawnienie.Jeżeli Ty sobie poradzić to mąż/chłopak też da rade.

„Matka jest ciepłem, jest pokarmem, matka jest pełnym błogości stanem zadowolenia i bezpieczeństwa (…). Nic nie musisz zrobić, aby być kochanym – miłość matki nie jest obwarowana żadnym warunkiem” (Erich Fromm)

Jeśli już jesteś dorosłym człowiekiem :

Kiedy powiedziałeś rodzicom dziękuje ze jesteście,kocham was,tęsknie?

Oni są całym światem dla Was i nie ważne czy masz 20,30,50 lat. Dla nich zawsze będziesz dzieckiem. Za kilka bądź kilkanaście lat to wasze dzieci będą wam dziękować.
Dlatego nie zapomnij w te święta o nich podaruj im trochę radości. –> Zrób sama jak kiedyś, gdy byleś mały/mała. Link

Zdjęcia posiadają prawa autorskie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *