Z życia mamy

Jak przygotować się do rodzicielstwa ?

Spodziewasz/spodziewacie się dziecka? Planujecie zostać rodzicami? Jesteś w ciąży i masz obawy? Po głowie chodzi Ci milion myśli. Nieplanowana ciąża ? Owszem wszystko jest do przejścia. Początki zawsze bywają ciężkie. Ale jak do tego podejść ?

Jak przygotować się do rodzicielstwa ?

Do tego się nie da przygotować. W ciągu minuty wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. I nie ma wyjątków.

Książki

W książce będzie napisane ze twoje dziecko musi zjeść 50ml mleka modyfikowanego a ono zje 100ml. Nic nie poradzisz. Dzieci nie są zaprogramowane a książka daje pewne wytyczne.

„Ciotka dobra rada”

Książki książkami ale jest jeszcze „ciotka dobra rada”. W pierwszej ciąży wszyscy dookoła chcą dawać Ci dobre rady. Mówią co z czym, jak robić, jak wychowywać. Ty słysząc wszystkie opowiadana aż włos jeży Ci się na głowie. Zdajcie się na siebie, słuchajcie innych ale filtrujcie ich rady. Nie musicie robić tak jak inni mówią. Ty/Wy sami musicie wiedzieć co będzie najlepsze dla waszego dziecka. Wiecie co kupić i co wam się przyda. 9 miesięcy więc macie troszkę czasu pisze dlatego „troszkę” bo wtedy leci tydzień za tygodniem.

Moja historia

Sama doskonale wiem jaki miałam strach w pierwszej ciąży. Co kupić? Jak będzie wyglądał poród? Czy sobie poradzę? Wtedy byłam jeszcze młodą dziewczyną owszem szybko zaszłam w ciąże ale nie żałuje. Oczywiście żałuje kilka decyzji ale nie dziecka. Teraz jak patrzę na mojego maluszka to aż mi serce rośnie i w głowie myśl Boże kochanie masz już prawie 4latka. Moje przygotowania nie były ogromne. Moja mama miała jeszcze kilka ciuszków po mnie, po innych dzieciach z rodziny ale oczywiście bez zakupów się nie obeszło. Dużym wsparciem byli dla mnie rodzice. Mama była sceptyczna ale tato był zachwycony w końcu jego pierwsza wnuczka bo wnuki już miał. Zresztą tak samo się cieszył gdy byłam w drugiej ciąży. Druga ciąża wsparcie męża, rodziców, teściów ale lęk tak samo był.  

Jak się przygotowałam do rodzicielstwa ?

Moje przygotowania opierały się na szukaniu w Internecie. O wszystkim czytałam i tez miałam już doświadczenie z pierwszej ciąży i zaufałam swojej i męża intuicji.

Ale świat wywraca się do góry nogami. I to niezależnie czy pierwsza, druga czy trzecia ciąża.  

Więc jak się przygotować do rodzicielstwa ?

Zaufaj swojej/waszej intuicji.

Poradzicie sobie, musicie uwierzyć w siebie.

Wszystko przychodzi z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *