Z życia mamy

Butelka dla noworodka. Jaką wybrać?

Dosyć ciężki temat jaki i duży wybór na rynku. Na pewno wielu rodzicom ten temat spędza sen z powiek. A w głowie tylko pytania. Butelka dla noworodka. Jaką wybrać? Jaka najlepsza? Antykolkowa czy nie? Szklana czy plastikowa? Zakup butelki to taka sytuacja awaryjna. Ale wiadomo lepiej dmuchać na zimne.

Opowiem Wam pokrótce nasza historię. Temat butelki był dosyć poważny szczerze powiedziawszy mąż podjął decyzje. Czytał dużo, patrzył w sklepach, oglądał smoczki. I padło pytanie szklana czy plastikowa? Mi to było obojętne. Mąż zdecydował, że będzie szklana jak za dawnych czasów.  Porównanie mam, bo używaliśmy plastikowej przy starszej córce. Szkło przede wszystkim łatwe w utrzymaniu czystości wystarczy ciepła woda i butelka umyta. Czynność można powtarzać milion razy i butelka nie zachodzi takim nalotem jak w przypadku plastiku. Jedna wada tylko taka, że szkło da się zbić a plastik nie. My na początku kupiliśmy 3 małe butelki z Aventa jestem do tej pory z nich zadowolona. Z czasem jedna za druga się tłukła. Raz ja jedną raz starsza córka no i malutkiej raz spadło. Ale to nie jest tak że raz spadnie na podłogę i rozbita spadnie kilka razy, ale ten ostatni jest taki felerny i po butelce. Później dokupiliśmy kolejne trzy, ale duże na ta chwile została jedna. Mieliśmy kupić chociaż jeszcze jedną, ale malutka mniej teraz je więc nie ma takiej potrzeby. Oczywiście Avent jest z systemem antykolkowym i smoczek na kształt piersi. Nasze dziecko po odstawieniu od piersi nie miało problemu z chwytanie smoczka od butelki.  

Ja nie chcę Wam mówić jaka butelka najlepsza musicie się kierować intuicja. Gdyby ktoś mnie zapytał jaką butelkę bym poleciała z czystym sumieniem poleciłabym właśnie Avent.

Nasz Avent  <– Link

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *